Agios Nikolaos

Tak jako spousta krétských měst, také Agios Nikolaos, dříve Pros Kamares, stojí v místech bývalé benátské pevnosti ze 13. století Mirabello, přesto je město poměrně mladé. Založeno bylo v roce 1869 propojením moře a sladkovodního jezera Voulisméni které je dnes hlavním centrem turismu.
Město působí hodně moderním dojmem, zvlášť při srovnání s ostatními městy na Krétě možná právě proto je tu taky hodně draze. Každopádně ceny jsou nepřímo úměrné vzdálenosti od centra. Tedy jednoduššeji - čím větší vzdálenost od jezera, tím menší ceny.

Asi nejznámější z pohledů na Agios Nikolaos a jezero Voulisméni Barevné fasády domů v přístavu Agios Nikolaos
Agios Nikolaos je asi nejdražším městem na Krétě.
Na fotce je pohled na jezero Voulisméni
Barevné fasády domů v přístavu

Všude kolem Agios Nikolaos jsou neodmyslitelné hory a kopce. Z nich se Vám naskytne nádherný výhled na město a pobřeží. S plážemi je to tady horší, nic extra nečekejte.

A ještě jedna zajímavost o které byste měli vědět, pokud Agios Nikolaos projíždíte autem. Některé ulice města jsou natolik strmé, že namísto silnic na nich najdete jen schodiště. Auto ale budete mít nejspíš z půjčovny, takže to neva, protože z cizího krev neteče :-)

Kanál k jezeru Voulisméni tu původně nebyl a jezero bylo sladké Domy v přístavu
Kanál k jezeru Voulisméni tu prokopali lidé,
jezero bylo původně sladkovodní
Domy v přístavu

Ve měste Agios Nikolaos stojí za shlédnutí:
Jezero Voulisméni
- 100 metrů dlouhé a 60 metrů hluboké propojené s   mořem 60 metrů dlouhým kanálem pro lodě. Ten nechal prorazit v 19.   století jakýsi turecký paša.
Diskotéky a bary
- leží podél pobřeží v centru města, ale připravte si   nemalou částku. Zajímavá je spíš jejich četnost.
Muzeum národního umění
Archeologické muzeum

joomla template
template joomla